PL EN IT
Izabela Stronias
Absolwentka ASP w Krakowie, PWSSP (teraz ASP) w Łodzi i PLSP w Łodzi. Tytuł doktora sztuk pięknych uzyskała na ASP w Krakowie. Doktorat z zakresu scenografii i kostiumu teatralnego. Tytuł magistra otrzymała w PWSSP w Łodzi. Dyplom z projektowania ubioru u prof. Jana Finksteina i z rysunku u prof. Marka Wagnera. Od 2014 roku prowadzi Pracownię Projektowania Kostiumu Scenicznego na Wydziale Tkaniny i Ubioru łódzkiej ASP.
Projektuje scenografię i kostiumy do spektakli operowych, baletowych i dramatycznych. Współpracuje z: Teatrem Wielkim w Łodzi, Operą Bałtycką, Teatrem Wielkim w Poznaniu, Teatrem Muzycznym w Gdyni, teatrami dramatycznymi w Łodzi, Warszawie, Poznaniu, Gdańsku,Wrocławiu. Jest autorką kostiumów do wielu teatrów telewizji, scenografii i kostiumów do filmów fabularnych prod. polskiej, angielskiej, szwedzkiej, luksemburskiej.
Za działalność teatralną otrzymała trzy Złote Maski i Nagrodę Główną Plastra kultury Za działalność projektową Nagrodę Dziennikarzy, Nagrodę Publiczności Nagrodę BWA Wrocław, i Nagrodę Manekina na MTMiU we Wrocławiu i Złoty Medal Międzynarodowych Targów Interfashion w Łodzi. Pierwsza wystawa indywidualna: wystawa rysunków BWA Wrocław, Pałac Hutzweldów 1992 Ostatnia wystawa Indywidualna: wystawa malarstwa w Galerii HG w Łodzi 2015 r. Publikacje naukowe z zakresu scenografii teatralnej i inspiracji matematycznych w sztuce.
 
ORGANIZATORZY:


Akademia Sztuk Pięknych
im. Wł. Strzemińskiego
w Łodzi


Centrum Sztuki KAUS Urbino

WE WSPÓŁPRACY:


Stowarzyszenie Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie


Miejska Galeria Sztuki w Łodzi


Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi


Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi

DESIGN: © JURCZYK DESIGN CODING BY: 4 CENTY ART PL
SITE CODING BY:

All Rights Reserved.

Coding + Redesign - © 2014 by Dariusz Paljocha

FancyBox script - © 2012 by Janis Skarnelis

FadeSlideShow script - © 2010 by Pascal Bajorat