PL EN IT
Sławomir Kosmynka
Studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych im.Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Dyplom w 1984 roku w Pracowni Typografii prof. Krzysztofa Lenka, w Pracowni Malarstwa prof. Stanisława Fijałkowskiego oraz w Pracowni Fotografii prof. Ireneusza Pierzgalskiego. Od 1994 do 1998 roku, prowadzi autorską Pracownię Projektowania Graficznego i Typografii, w Szkole Projektowania i Reklamy w Łodzi. Stypendysta MKiS w latach 1984 –1988, 1988 – 1990. Działalność w zakresie grafiki, malarstwa, instalacji, grafiki projektowej i typografii. Od realizacji dyplomu kontynuuje pracę w zawodzie projektanta graficznego, oraz konsultanta. Pracuje w Akademii Sztuk Pięknych im.Władysława Strzemińskiego w Łodzi, w Katedrze Projektowania Graficznego, na Wydziale Grafiki i Malarstwa. Prowadzi Pracownię Projektowania Grafiki Wydawniczej i Typografii Mediów Cyfrowych. W 2010 roku decyzją Rady Wydziału Grafiki i Malarstwa oraz Senatu otrzymuje stanowisko profesora ASP. Studenci i Absolwenci Pracowni Projektowania Grafiki Wydawniczej prowadzonej pod jego kierunkiem, zdobyli wiele znaczących nagród i wyróżnień w konkursach w kraju i zagranicą, oraz odnieśli znaczące sukcesy zawodowe.

Brał udział w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i zagranicą. W latach 2000-2008 zrealizował cykle grafik cyfrowych inspirowanych aleatoryką oraz teorią unistyczną Władysława Strzeminskiego. M.in. Cykle: Neurofonts, Matrix, Typographica oraz Extensions. W 2012 roku opracował koncepcję wizerunkową Teatru Nowego w Łodzi. Jest autorem nowego systemu afiszo-plakatów dla Teatru Nowego (TYPO-PIK-TO-GRAFIK). Ma na swoim koncie projekty i realizacje graficzne książek, serii wydawniczych, szablonów, grafik cyfrowych, plakatów, folderów, magazynów, wydawnictw prasowych, teatralnych i muzycznych. Plakaty w zbiorach m.in: Muzeum Plakatu w Wilanowie, Galerii Plakatu w Krakowie, Krzysztof Dydo’s Poster Collection, BWA w Katowicach; Smith Poster Gallery London, UK; Fort Collins University Texas, USA; Ogaki City Art Museum, Japan; Lahti Poster Museum, Finland; Tokyo Poster Museum, Japan; Stadt Galerie Osnabruck, Germany; OX Gallery, Berlin, Germany; Galerii Noumen, Stichting Nederlands Archief Grafisch Ontwerpers (NAGO) – Utrecht; HARVARD University CES, MARMARA University Fine Arts Faculty, Istambul, Turkey; Archiwum Teatru Nowego w Łodzi; Archiwum Teatru Ateneum w Warszawie.

W 2015 na zaproszenie Uniwersytetu Masaryka w Brnie prowadził wykłady i zajęcia autorskie z zakresu projektowania graficznego i komunikacji wizualnej w ramach programu Visitting Proffesor.
Mieszka i pracuje w Łodzi.
 
ORGANIZATORZY:


Akademia Sztuk Pięknych
im. Wł. Strzemińskiego
w Łodzi


Centrum Sztuki KAUS Urbino

WE WSPÓŁPRACY:


Stowarzyszenie Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie


Miejska Galeria Sztuki w Łodzi


Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi


Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi

DESIGN: © JURCZYK DESIGN CODING BY: 4 CENTY ART PL
SITE CODING BY:

All Rights Reserved.

Coding + Redesign - © 2014 by Dariusz Paljocha

FancyBox script - © 2012 by Janis Skarnelis

FadeSlideShow script - © 2010 by Pascal Bajorat