PL EN IT
AKCESORIA W ŚWIECIE MODY
9° kurs: 6 - 18 sierpnia 2018

dr Katarzyna Wróblewska - Kierownik Pracowni Projektowania Obuwia i Galanterii Skórzanej
Asystent techniczny: Bernadetta Czarnias

Kurs skierowany jest zarówno do osób posiadających doświadczenie i umiejętności w projektowaniu akcesoriów, jak i dla tych którzy po raz pierwszy podejmą próbę realizacji swoich twórczych zamierzeń w tej dziedzinie. Kurs pozwoli zapoznać się ze specyfiką projektowania i stylizacją sylwetek za pomocą akcesoriów skórzanych. Uczestnicy zostaną wprowadzeni w zagadnienia projektowania obuwia i akcesoriów. W procesie kształcenia wykorzystana będzie także wiedza z zakresu właściwego doboru materiałów i technologii do własnego pierwowzoru. Projektowanie odbywać się będzie w zespołach i indywidualnie w oparciu o trendy w modzie. Każdy uczestnik będzie miał możliwość zaprojektowania własnej kolekcji i realizacji jednego wybranego projektu z własnoręcznie wykonanej konstrukcji np. etui na telefon, komputer, pasek lub własną parę butów w zależności od nabytych umiejętności podczas zajęć.
Punktem wyjścia w procesie realizacji projektu będą prace rysunkowe, które będą wykonywane na pierwszych zajęciach. Wykonane projekty będą konsultowane z prowadzącymi kurs zarówno pod względem plastycznym jak i technicznym.
Uczestnikom kursu zostaną zapewnione wszelkie niezbędne do pracy warunki warsztatowe oraz opieka artystyczna i fachowa pomoc techniczna. Oczekiwanym efektem będzie realizacje, które przyniosą pełną satysfakcję autorom i prowadzącym kurs.

  • <
 
ORGANIZATORZY:


Akademia Sztuk Pięknych
im. Wł. Strzemińskiego
w Łodzi


Centrum Sztuki KAUS Urbino

WE WSPÓŁPRACY:


Stowarzyszenie Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie


Miejska Galeria Sztuki w Łodzi


Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi


Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi

DESIGN: © JURCZYK DESIGN CODING BY: 4 CENTY ART PL
SITE CODING BY:

All Rights Reserved.

Coding + Redesign - © 2014 by Dariusz Paljocha

FancyBox script - © 2012 by Janis Skarnelis

FadeSlideShow script - © 2010 by Pascal Bajorat