PL EN IT
EKSPERYMENTALNA TKANINA ARTYSTYCZNA
2° kurs: 17 - 31 lipca 2018

Prof. Lidia Choczaj - Kierownik Pracowni Tkaniny Eksperymentalnej
Asystentka: mgr Paulina Sadrak

Kurs nr 2 obejmie działania projektowe w dziedzinie bardzo szeroko pojętej tkaniny artystycznej. W katalogu realizacji powstałych w efekcie kilkunastu spotkań znajdą się różnorodne prace: unikatowe, płaskie kompozycje oparte na konstrukcji klasycznej tkaniny (osnowa/wątek), wykonane tradycyjnymi technikami tkackimi na krosnach poziomych (nicielnicowych) lub pionowych (gobelinowe ramy tkackie) oraz obiekty- hybrydy wykonane technikami autorskimi z nietypowych materiałów.
Temat kursu zostanie poprzedzony wykładem. Działania oparte będą o konkretnie zadania -ćwiczenia. Kurs jest skierowany do studentów i twórców profesjonalnych oraz amatorów.
W trakcie zajęć uczestniczy będą mogli korzystać ze szkolnych warsztatów, dostępnych w uczelni materiałów lub pracować z własnymi eksperymentalnymi tworzywami. Zapewniamy bardzo dobre warunki do pracy twórczej, bezpośrednią opiekę artystyczną, życzliwą pomoc techniczną.
Osoby chętne do doświadczania tego co nieznane, odkrywania i testowania tego, co nowe/inne, poszukujące niestandardowych rozwiązań, szukające przestrzeni dla nietypowych działań, instalacji, oryginalnych sposobów własnej wypowiedzi artystycznej w dziedzinie tkaniny znajdą tutaj z pewnością miejsce dla swoich doświadczeń i eksperymentów.


 
ORGANIZATORZY:


Akademia Sztuk Pięknych
im. Wł. Strzemińskiego
w Łodzi


Centrum Sztuki KAUS Urbino

WE WSPÓŁPRACY:


Stowarzyszenie Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie


Miejska Galeria Sztuki w Łodzi


Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi


Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi

DESIGN: © JURCZYK DESIGN CODING BY: 4 CENTY ART PL
SITE CODING BY:

All Rights Reserved.

Coding + Redesign - © 2014 by Dariusz Paljocha

FancyBox script - © 2012 by Janis Skarnelis

FadeSlideShow script - © 2010 by Pascal Bajorat