PL EN IT
GRAFIKA ARTYSTYCZNA - TECHNIKI DRUKU WYPUKŁEGO, DRUKU WKLĘSŁEGO ORAZ SITODRUKU
1° kurs: 17 - 31 lipca 2018

Prof. Sławomir Ćwiek - ASP Łódź
Asystenci: dr Paweł Kwiatkowski, mgr Walter Rindone

Kurs nr 1 skierowany jest zarówno do osób posiadających doświadczenie w posługiwaniu się warsztatem graficznym, jak i dla tych którzy po raz pierwszy podejmą próbę realizacji swoich twórczych zamierzeń w tej dziedzinie. W ramach kursu zostaną zaproponowane następujące techniki druku artystycznego:
1. Techniki druku wypukłego takie jak: linoryt, drzeworyt oraz druk z matryc kolagraficznych 2. Techniki druku wklęsłego takie jak: sucha igła, akwaforta, akwatinta i kolagrafia
3.Techniki druku sitowego (serigrafia) w tym metody szablonów manualnych lub fotochemicznych z wykorzystaniem fotografii.
Każdy uczestnik będzie mógł wybrać technikę druku, która najlepiej odpowiada jego predyspozycjom, preferencjom estetycznym i stylistycznym, lub taką, którą chciałby poznać. Wolny wybór spośród tak szerokiej skali możliwości, daje szansę osobom, które są już zapoznane z grafiką, do nieskrępowanych działań i eksperymentów artystycznych oraz poszukiwania właściwych dla siebie środków wyrazu. Natomiast osoby, dla których będzie to pierwszy kontakt z drukiem artystycznym, zostaną zapoznane z podstawowymi zagadnieniami warsztatowymi w wybranych przez siebie technikach, tak aby mogły zgodnie ze swoimi oczekiwaniami tworzyć własne oryginalne dzieła graficzne. Punktem wyjścia w procesie realizacji grafiki będą prace rysunkowe, malarskie lub fotograficzne uczestników, które powinny zostać przygotowane wcześniej, ponieważ będą omawiane na pierwszych zajęciach, w trakcie ustalania wyboru techniki i toku dalszej pracy.
Uczestnikom kursu zostaną zapewnione wszelkie niezbędne do pracy warunki warsztatowe oraz opieka artystyczna i fachowa pomoc techniczna. Oczekiwanym efektem będą stylistycznie oryginalne i technicznie poprawne prace graficzne, które przyniosą pełną satysfakcję zarówno autorom jak i prowadzącym kurs.


 
ORGANIZATORZY:


Akademia Sztuk Pięknych
im. Wł. Strzemińskiego
w Łodzi


Centrum Sztuki KAUS Urbino

WE WSPÓŁPRACY:


Stowarzyszenie Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie


Miejska Galeria Sztuki w Łodzi


Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi


Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi

DESIGN: © JURCZYK DESIGN CODING BY: 4 CENTY ART PL
SITE CODING BY:

All Rights Reserved.

Coding + Redesign - © 2014 by Dariusz Paljocha

FancyBox script - © 2012 by Janis Skarnelis

FadeSlideShow script - © 2010 by Pascal Bajorat